Notowania

żołnierze
23.11.2008 20:08

"Rosyjscy żołnierze nie strzelali do kolumny prezydentów w Gruzji"

Rosyjskie ministerstwa obrony i spraw zagranicznych zaprzeczają, by rosyjscy żołnierze mieli związek ze strzałami w pobliżu kolumny prezydentów Polski i Gruzji. Anonimowy przedstawiciel rosyjskich służb specjalnych mówi, że była to gruzińska prowokacja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiceminister spraw zagranicznych Grigorij Karasin powiedział, że po informacjach otrzymanych z Gruzji ministerstwo obrony dodatkowo sprawdziło sytuację. Okazało się, że "żadnego ognia z terytorium Osetii Południowej nie prowadzono".Anonimowy oficer z ministerstwa obrony zapewnił, że "rosyjscy wojskowi, znajdujący się na terytorium bazy w Osetii Południowej oraz na posterunkach w tej republice, nie otwierali żadnego ognia, a tym bardziej w kierunku terytorium Gruzji".

Agencja prasowa "Interfax" cytuje anonimowe źródło w rosyjskich strukturach siłowych które uważa, że "strona gruzińska niezbyt udanie przygotowała się do prowokacji". "Już można przyzwyczaić się do źle przemyślanych prowokacji ze strony oficjalnego Tbilisi, chociaż z czasem mogą oni tam przygotować coś nowego" - dodał funkcjonariusz rosyjskich służb specjalnych.

Tagi: żołnierze, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz