Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjska Duma zdziwiona pomysłem karania homoseksualistów

0
Podziel się:
bEEeoAOJ

Rosyjscy deputowani nie widzą możliwości wprowadzenia kar dla homoseksualistów. Według szefa komisji prawnej Dumy Państwowej Pawła Kraszennikowa - w Rosji nie będzie uchwalać się takich przepisów. Wcześniej rzecznik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Wsiewołod Czeplin oświadczył, że patriarchat Moskiewski popiera przeprowadzenie referendum w tej sprawie.
7 stycznia list otwarty do prezydenta Władimira Putina opublikował w tej sprawie znany aktor i były duchowny Iwan Ochłobystin. Proponował on przywrócenie w kodeksie karnym paragrafu nakładającego sankcje za stosunki homoseksualne. "To prywatna akcja reklamująca jego osobę" - tak skomentowali list artysty deputowani niższej izby rosyjskiego parlamentu. Według szefa komisji prawnej Pawła Kraszennikowa byłby to krok wstecz w społecznym rozwoju i nie pozwalają na to również międzynarodowe umowy, które podpisała Rosja.
Stanowisko Ochłobystina poparli prawosławni duchowni. W opinii rzecznika patriarchatu Moskiewskiego Wsiewołoda Czaplina - homoseksualizm powinien zostać wypleniony z życia Rosjan.

IAR

bEEeoAPm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)