Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polsce
09.06.2007 08:09

Rosyjska prasa o propozycjach Władimira Putina i wizycie George'a Busha w Polsce

Rosyjskie gazety opisują na pierwszych stronach wczorajszą konferencję prasową Władimira Putina na zakończenie szczytu G8 w Niemczech. Wizyta prezydenta George'a Busha w Polsce pozostała prawie niezauważona.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzienniki dokładnie opisują szczegóły rosyjskiej propozycji, złożonej na szczycie G8 Amerykanom. Prezydent Rosji zaznaczył, że elementy systemu tarczy antyrakietowej można umieścić na okrętach, a także w Turcji, bądź w Iraku.
Rosyjskie gazety odnotowują, że zdaniem amerykańskiej sekretarz stanu, Condoleezzy Rice, propozycja ta nie zmienia zamiaru budowy radaru amerykańskiego w Czechach i wyrzutni rakiet w Polsce.
W notatkach o dalszej podróży Georga Busha dzienniki piszą że poleciał on do Polski, Bułgarii, Albanii i Włoch. Wremia Nowostiej zwracają uwagę na bułgarską część podróży Busha. Przewidują, że ta wizyta oznacza kolejne klopoty dla Rosji, bowiem Amerykanie chcą zbudować w Bułgarii swoją bazę wojskową.
Wiecej miejsca polskim spotkaniom amerykańskiego prezydenta poświęca jedynie portal internetowy News RU. Podkreśla jednak, że znaczących wypowiedzi i oświadczeń podczas tej wizyty nie było.

Tagi: polsce, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz