Notowania

filmy
13.11.2008 07:03

Rozdano Złote Kaczki nagrody miesięcznika "Film"

Film "Seksmisja" Juliusza Machulskiego został uznany za komedię stulecia. Tytuł i Złotą Kaczkę w plebiscycie przyznali mu czytelnicy miesięcznika "Film". W Sali Kongresowej w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród - w tym roku pod hasłem "100-lecie Polskiego Kina". W październiku 1908 roku odbyła się bowiem premiera filmu "Antoś po raz pierwszy w Warszawie" legendarnego komika Antoniego Gertnera.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Seksmisja" w wyścigu do nagrody pokonała takie filmy jak "Miś" i "Sami swoi". Ten drugi zyskał jednak sympatię telewidzów Dwójki, którzy tytuł filmu komediowego stulecia nadali mu w głosowaniu audiotele.

Złotą Kaczkę w kategorii "aktorka komediowa stulecia" przyznano Irenie Kwiatkowskiej. Aktorem komediowym stulecia okrzyknięto Jerzego Stuhra, a reżyserem komediowym stulecia - Stanisława Bareję.

Złote Kaczki przyznano także za mijający sezon 2007/2008. Za najlepszą aktorkę czytelnicy uznali Danutę Szaflarską, najlepszym aktorem został zaś Piotr Adamczyk.

Nagrodę za najlepszy film otrzymała produkcja "Lejdis". Tomasza Koneckiego.

Widzowie i czytelnicy miesięcznika "Film" za najlepszych scenarzystów uznali autorów scenariusza do "Lejdis" - Andrzeja Saramonowicza, Ewę Sienkiewicz, Annę Andrychowicz - Słowik, Hannę Węsierską i Małgorzatę Saramonowicz.

Złota Kaczka dla najlepszego operatora sezonu 2007/2008 trafiła do Pawła Edelmana za zdjęcia do filmu "Katyń".

Złote Kaczki to najstarsze polskie nagrody filmowe. Są przyznawane od 1956 roku. Wśród wyróżnionych do tej pory znaleźli się Jerzy Hoffman, Daniel Olbrychski, Wojciech Kilar, Marek Kondrat czy Andrzej Wajda.

Tagi: filmy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz