Notowania

rozpoczął
30.06.2009 11:46

Rozpoczęło się posiedzenie rządu

Ministrowie zajmą się dziś między innymi sprawą pomocy dla powodzian. Podczas wizyty na południu Polski premier zapowiedział, że na usunięcie skutków klęsk żywiołowych uda się wygospodarować 500 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

W trakcie posiedzenia rząd przyjmie również między innymi projekt ustawy o kierujących pojazdami, który ma ograniczyć nieprawidłowości przy zdawaniu egzaminów na prawo jazdy. Gabinet Donalda Tuska zajmie się także założeniami projektu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie opieki zastępczej nad dzieckiem - projekt zmierza do wyeliminowania z systemu opieki nad sierotami dużych placówek oraz ma wzmocnić rodziny zastępcze.

Ministrowie zajmą się ponadto projektem nowelizacji ustawy o pomocy społecznej oraz projektem uchwały w sprawie rządowego programu wspierania w latach 2009-2013 samorządów w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia - "Radosna szkoła".

Rząd odniesie się też do projektu zmiany konstytucji, zaproponowanego przez Prawo i Sprawiedliwość, a dotyczącego między innymi możliwości przymusowego leczenia pedofilów, otwarcia zawodów prawniczych i odebrania przywilejów emerytalnych byłym esbekom.

Tagi: rozpoczął, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz