Notowania

sejm
27.08.2009 09:19

Rozpoczęły się obrady Sejmu

Posłowie zapoznają się z informacją rządu na temat realizacji programu restrukturyzacji i komercjalizacji Poczty Polskiej. Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk przedstawi informację na wniosek Klubu PO.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wcześniej, przez dwie godziny, przedstawiciele rządu będą odpowiadać na pytania posłów w sprawach bieżących. Minister edukacji narodowej odpowie na pytania posłanek PO o ciężkie tornistry oraz na pytania posłów PiS o wzrost cen podręczników dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów.

Pytania PO do ministra gospodarki dotyczą wsparcia dla firm najbardziej zagrożonych kryzysem. Posłowie PiS chcą się dowiedzieć od premiera w jaki sposób rząd zamierza zareagować na wyemitowany w rosyjskiej telewizji Wiesti film "Sekrety tajnych protokołów", który oskarża Polskę o współpracę z hitlerowskimi Niemcami.

Także do premiera jest skierowane pytanie posłów Lewicy w sprawie drastycznego podwyższenia stałej opłaty dystrybucyjnej za dostarczenie gazu.

Do Ministra Skarbu pytania adresują posłowie Lewicy i PSL. Poseł Ryszard Zbrzyzny interweniuje w kwestii łamania praw związkowych w PLL LOT a poseł Wiesław Woda w sprawie marży narzucanej przez właścicieli stacji benzynowych.

Posłowie PO i PiS chcą się dowiedzieć od ministra rolnictwa, kiedy zmieni przepisy dotyczące pomocy finansowej dla młodych rolników oraz dlaczego rząd nie interweniuje w związku z trudną sytuacją na rynku zbóż.

Tagi: sejm, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz