Notowania

ratownicy
06.11.2008 16:08

Rozstrzygnięto plebiscyt na najlepszego Psa Ratownika

Ośmioletni owczarek niemiecki o imieniu Bruno został zwycięzcą plebiscytu na najlepszego Psa Ratownika programu "Pomóżmy razem".

Podziel się
Dodaj komentarz

Bruno odnalazł w lesie trzyletniego chłopca, który przez trzy doby był poszukiwany przez policjantów i strażaków. Pies odszukał go już po pięciu godzinach swojej pracy.

Pani Karolina Malecka, opiekunka Bruna podkreśla, że poprzez wielkie przywiązanie do człowieka, psy tak bardzo angażują się w ich ratowanie. Pracują czasem w trudnych warunkach, ale robią to z radością dla kontaktu z człowiekiem, ale również dla nagrody.

Koordynatorka programu "Pomóżmy razem", Anna Malitka - Bobik podkreśla, że celem plebiscytu było również wyłonienie tych psów, które nie są wyszkolone, ale mimo to ratują ludzi.

Oprócz nagrody głównej przyznano też dwa wyróżnienia - pierwsze otrzymał kundelek - Lora, dzięki której przeżyła trzyletnia dziewczynka zagubiona zimą w lesie. Drugie wyróżnienie przyznano owczarkowi niemieckiemu - Bero pracującemu ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Drelowie. Odnalazł on zimą mężczyznę zanurzonego do pasa w bagnie, który bez interwencji psa mógłby nie przeżyć.

Opiekunowie laureatów otrzymali nagrody pieniężne, pamiątkowe dyplomy i upominki dla psów.

Tagi: ratownicy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz