Notowania

rpo
10.06.2009 15:42

RPO zajął się sprawą pobicia aktorki Anny Cugier-Kotki

Rzecznik Praw Obywatelskich zajął się sprawą pobicia aktorki Anny Cugier-Kotki. Pismo w tej sprawie zostało skierowane do komendanta stołecznego policji - powiedziała IAR Marta Kukowska z biura Janusza Kochanowskiego. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Sprawa została wszczęta z urzędu. Rzecznik poprosił szefa stołecznej policji o wyjaśnienie, dlaczego policjanci odmówili pomocy pobitej kobiecie, która zagrała w niedawnym wyborczym spocie Prawa i Sprawiedliwości, a dwa lata wcześniej Platformy Obywatelskiej. Marta Kukowska podkreśliła, że Janusz Kochanowski rozważa też zwrócenie się do Naczelnej Rady Adwokackiej, by wyjaśnić, dlaczego Annie Cugier-Kotce pomocy odmówili prawnicy. RPO czeka też na reakcję samej poszkodowanej, która ma ujawnić personalia tych prawników, którzy nie chcieli jej pomóc.

Aktorka twierdzi, że w sobotę rano została pobita przed własnym domem w Warszawie. Utrzymuje też, że policja nie chciała przyjąć zgłoszenia o jej pobiciu. Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski odrzuca te oskarżenia i dodaje, że dopóki pokrzywdzona nie złoży wniosku, policja nie może rozpocząć ścigania sprawców.

Tagi: rpo, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz