Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 20:51

RPP-stopy procentowe-uzasadnienie

Podwyżki stóp procentowych, które nastąpiły w tym roku powinny pomóc w obniżeniu inflacji - uważa Rada Polityki Pieniężnej. Podczas konferencji po posiedzeniu, na którym zdecydowano o pozostawieniu stóp na dotychczasowym poziomie, członkowie Rady przyznali jednak, że jeśli inflacja znów będzie problemem, można się spodziewać ponownego podniesienia stóp. Przewodniczący Rady Marek Belka zwraca uwagę, że wielu członków RPP podziela pogląd licznych ekonomistów, którzy dopuszczają możliwość jeszcze jednej podwyżki stóp procentowych w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Główny ekonomista banku Societe Generale Jarosław Janecki uważa, że ewentualna piąta podwyżka stóp w tym roku zależy od poziomu inflacji w najbliższych miesiącach. Jeśli ogólny poziom cen towarów i usług będzie szybko rósł, wówczas można się spodziewać podwyżki stóp we wrześniu lub w październiku - dodaje ekspert.
Brak zmiany w wysokości stóp oznacza, że osoby spłacające kredyty w złotych na razie nie muszą się obawiać podwyżki raty kredytu. Decyzja oznacza również, że oprocentowanie lokat bankowych pozostanie na poziomie zbliżonym do obecnego.
Po dzisiejszej decyzji członków Rady podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego pozostanie na poziomie 4,5 procent.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz