Notowania

kampania
21.11.2008 16:57

Rusza kampania informacyjna o HIV i AIDS

"Kochaj bez ryzyka" - pod takim hasłem odbywa się Ogólnopolska Kampania Społeczna "ryzyKOchania". Jej celem jest poszerzenie świadomości zagrożeń związanych z HIV i AIDS.

Podziel się
Dodaj komentarz

Statystyki wskazują, iż najczęściej wirusem zarażają się ludzie młodzi. Dlatego akcja adresowana jest do osób w wieku od 18 do 29 lat.

Studentka politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim Izabela Ozaist przyznała, że studenci nie zawsze zastanawiają się nad swoim postępowaniem. Zdarza się, iż pod wpływem chwili uprawiają sex z kimś, kogo niedawno poznali, zapominając o zabezpieczeniu.

Jeżeli pod wpływem emocji przytrafi się nam taka przygoda powinniśmy zrobić test na obecność wirusa. W Polsce około 35-tysięcy osób żyje z HIV. Ponad połowa z nich nie wie o swoim zakażeniu. Na terenie kraju jest 26 punktów testowania. W wielu z nich można przeprowadzić badania bezpłatnie i anonimowo. Aby wynik był wiarygodny test musi być wykonany po trzech miesiącach od zaistnienia ryzykownej sytuacji.

Szczegółowy wykaz miejsc, gdzie możemy się zbadać, jest dostępny na stronie internetowej www.aids.gov.pl.

Na kampanię "ryzyKOchania" złożą się spotkania ze studentami na terenie całego kraju. Pierwsze odbędą się w Katowicach, Gliwicach, Chorzowie, Łodzi i Trójmieście. Akcja informacyjna ma potrwać do końca października przyszłego roku. Więcej informacji na stronie internetowej kampanii.

Tagi: kampania, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz