Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rusza Marsz antynazistowski

0
Podziel się:
bEsuSCdN

Marsz antynazistowski

To przemarsz który, ma przypomnieć wydarzenia sprzed 75 lat. Ludzie przejdą ulicami Warszawy, aby przypomnieć o Nocy Kryształowej, wydarzeniu sprzed 75 lat, kiedy to w nazistowskich Niemczech, w ciągu jednej nocy, życie straciło blisko 100 Żydów, a dziesiątki tysięcy znalazło się w obozach koncentracyjnych. Wydarzenia Nocy Kryształowej uznawane są za wstęp do Holokaustu.
Filip Ilkowski ze stowarzyszenia Razem Przeciwko Nacjonalizmowi powiedział, że zjawiska nietolerancji są obecnie coraz powszechniejsze w całej Europie. W momencie kryzysu, tłumaczył, mamy narastającą falę nacjonalizmu. "Przeciwko temu staramy się tu wystąpić, byśmy w Polsce nie doczekali tego, co dzieje się w Grecji, gdzie działa 'Złoty Świt' czy na Węgrzech, gdzie działa Jobbik"- mówł Ilkowski.
Manifestacja rozpocznęła się o godzinie 13:00 przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego. Protestujący przemaszerują w kierunku Umschlagplatz przy Stawkach. Chcą w ten sposób przejść trasę, którą w 1942 roku przemierzył Janusz Korczak wraz z dziećmi z sierocińca.
Do manifestacji dołączą związkowcy z OPZZ-u.

IAR

bEsuSCeq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)