Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruszyła kolejna edycja kampanii społecznej "Dziecko w sieci"

0
Podziel się

Kampania  - pod hasłem "Internet to okno na świat. Cały świat" -  jest skierowana do rodziców i opiekunów. Ma uświadomić im zagrożenia związane z niekontrolowanym korzystaniem z internetu przez dzieci.

bEgIfUIB

Fundacja "Dzieci Niczyje" zwraca uwagę, że dzieci w internecie mogą natknąć się na treści pornograficzne, drastyczne sceny przemocy, mogą też być obiektem uwodzenia przez pedofilów dążących do spotkania z dzieckiem w świecie realnym. Dzieci i młodzież często stają się także ofiarami internetowej agresji ze strony rówieśników.

Rzecznik praw dziecka Marek Michalak powiedział, że konieczne jest uwrażliwienie rodziców na potrzeby emocjonalne dziecka, któremu telewizja i internet nie powinny zastępować kontaktu z rodziną. Rzecznik praw dziecka powiedział, że komputer nie może być pozostawiony w roli "trzeciego rodzica", który odgrywa główną rolę w wychowaniu dziecka.

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa NASK prowadzi portal interwencyjny , na którym można zgłaszać przypadki treści niebezpiecznych dla dzieci. Strony zgłaszane w "dyżurnet" są sprawdzane przez policję i eliminowane. Co miesiąc portal otrzymuje zgłoszenia kilkuset takich przypadków.

bEgIfUID

W czasie kampanii "Internet to okno na świat. Cały świat" będą emitowane spoty radiowe i telewizyjne, które mają przypominać dorosłym o odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci w internecie.

bEgIfUJe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)