Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruszyła kolejna edycja "Święta drzewa"

0
Podziel się

Ruszyła VII edycja "Święta drzewa". W ramach imprezy w całej Polsce sadzone będą sadzonki drzew. Jak podkreśla Jacek Bożek z Klubu Gaja - w ubiegłym roku posadzono ponad 73 tysiące sadzonek, w tym roku jest nadzieja na więcej. W akcję włączają się szkoły, powiaty i leśnictwa. Akcja potrwa całą jesień - każdy może się jeszcze w nią włączyć wchodząc na stronę www.klubgaja.pl - zachęca Jacek Bożek.

bDyROwwl

W ramach święta prowadzone są również akcje edukacyjne w szkołach i zbieranie makulatury. "Święto drzewa" - to nie tylko sadzenie, ale również pokazanie potrzeby ochrony drzew. Jak podkreśla Beata Tarnawa z Klubu "Gaja" w ramach święta dzieci mogą wyszukać i zgłosić pomnikowe okazy starych drzew, opisać drzewa - świadków historii i uczestniczyć w zajęciach plastycznych dotyczących ochrony przyrody.

W zespole szkół w Marzęcicach w warmińsko - mazurskim dzieci już od kilku lat sadzą drzewka. W tym roku bedą sadzić cisy. Jak podkreśla dyrektor szkoły - Hanna Makowska - sadzenie rzadkich gatunków drzew wymaga od młodzieży merytorycznego przygotowania. Dlatego w akcji sadzenia pomogą uczniom pracownicy nadleśnictwa Brodnica.

W zeszłym roku w ramach "Święta drzewa" oprócz posadzonych drzew, zebrano 279 ton makulatury. W programie uczestniczyło 61 400 osób.

bDyROwwn
bDyROwwO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)