Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek dóbr luksusowych ma się dobrze

0
Podziel się:

Rynek dóbr luksusowych w Polsce ma się dobrze. Mimo spowolnienia gospodarczego najbogatsi Polacy wydają coraz więcej na dobra z najwyższej półki. Kupują drogie perfumy, odzież, obuwie, alkohol, a często także samochody, domy czy apartamenty.
Z przedstawionego dzisiaj raportu KPMG wynika, że w tym roku liczba osób zamożnych i bogatych w naszym kraju przekroczyła 750 tysięcy. Ich łączne dochody wyniosły blisko 130 miliardów złotych - mówi Tomasz Wiśniewski z KPMG, jeden z autorów raportu. Wyjaśnia, że wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce może wynieść nawet 36 miliardów złotych.
Tomasz Wiśniewski podkreśla, że Polska na światowym rynku luksusu plasuje się na stosunkowo dobrej pozycji. Stanowi około pół procent wartości tego rynku. Europa wciąż trzyma się dobrze. Stanowi 36 procent wartości rynku dóbr z najwyższej półki, na drugim miejscu jest Ameryka Północna i Południowa z 30 procentami wartości. Duże nadzieje związane są z Azją a szczególnie z Chinami - obecnie jest to 19 procent. W sumie wartość światowego rynku dóbr luksusowych wynosi około 200 miliardów Euro. Prognozy różnych instytucji finansowych zakładają, że ten rynek wzrośnie o około 7 procent.
Z raportu KPMG wynika również, że do rozwoju rynku dóbr luksusowych w Polsce znacząco przyczynia się coraz większa dostępność marek luksusowych. Nie trzeba już wyjeżdżać w ich poszukiwaniu za granicę. W Polsce obecnych jest już 2/3 kluczowych światowych marek luksusowych.
KPMG jest jedną z największych firm na świecie świadczących tak zwane usługi profesjonalne - audyt, doradztwo podatkowe i doradztwo gospodarcze.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.