Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek nieruchomości w Polsce. Nowy raport

0
Podziel się:

Trudna sytuacja na naszym rynku nieruchomości trwa - wynika z raportu portalu domy.pl i firmy doradztwa finansowego Open Finance.

Rynek nieruchomości w Polsce. Nowy raport
(OSTILL/iStockphoto)

Maj był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem słabnącego popytu i niewielkich, lecz wciąż spadków cen na mieszkaniowym wtórnym rynku.

W porównaniu z kwietniem stawki w największych polskich miastach spadły średnio o 0,3 procent. Spadło także zainteresowanie klientów zakupem kawalerek, czyli najtańszych mieszkań na rynku.

W poprzednim miesiącu średnie stawki, za jakie wystawiano lokale, spadły w 17 z 18 miastach analizowanych przez portal Domy.pl. W porównaniu obecnych cen z tymi sprzed roku widać, że liderem spadków niezmiennie pozostaje Wrocław.

Autorzy raportu zaznaczają, że u progu lata polski rynek mieszkaniowy znalazł się w szczególnym położeniu. Z jednej strony wciąż przybywa ofert, wśród których coraz łatwiej znaleźć takie, które można określić mianem okazji. Z drugiej - maleje grono klientów zainteresowanych ich zakupem.

Czytaj więcej w Money.pl
Londyn i Paryż. Tu nieruchomości są najdroższe Na trzecim miejscu uplasowało się Monachium
Zmiany w kredytach: niezbędny wkład własny i krótszy okres spłaty Wiele osób kupno mieszkania będzie musiało odłożyć na później. Zakazane zostaną kredyty na 100 procent wartości nieruchomości.
Tam najbardziej spadły ceny mieszkań Coraz więcej osób traktuje spadki cen nieruchomości, jako dobry moment na zakup mieszkania na wynajem.
nieruchomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)