Notowania

proces
15.05.2009 16:06

Ryszard Czarnecki: wytoczę Lechowi Wałęsie proces o naruszenie dóbr osobistych

Ryszard Czarnecki zapowiada, że wytoczy Lechowi Wałęsie proces o naruszenie dóbr osobistych w trybie zwykłym. Wcześniej sąd w Bydgoszczy orzekł, że były prezydent nie musi przepraszać Ryszarda Czarneckiego. Według sądu, sprawa nie mogła być rozstrzygana w trybie wyborczym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kandydat na eurodeputowanego z PiS powiedział, że nie rozumie decyzji sądu, bowiem Lech Wałęsa jest zaangażowany w wybory do Parlamentu Europejskiego. Czarnecki przekonuje, że Wałęsa otwarcie popiera Platformę Obywatelską, zaś jego syn jest kandydatem tej partii do Parlamentu Europejskiego.

Ryszard Czarnecki powiedział, że chce wytoczyć proces Lechowi Wałęsie w najbliższych dniach. Jak zaznaczył, zdaje sobie sprawę, że wyrok nie zapadnie przed 7 czerwca, czyli datą wyborów do europarlamentu.

Kandydat na eurodeputowanego z PiS, Ryszard Czarnecki, domagał się przeprosin za sformułowania: "Nie walczył o Polskę. Przyjechał, kiedy była już gotowa" oraz "Pisze bloga za pieniądze". Ryszard Czarnecki uznał wypowiedź za naruszenie dóbr osobistych i pozwał Lecha Wałęsę w trybie wyborczym do sądu.

Tagi: proces, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz