Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd przyjął m.in. projekt ustawy ws. opcji walutowych

0
Podziel się

Rząd przyjął trzy projekty ustaw - w tym projekt o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, dotyczący opcji walutowych. Oprócz tego Rada Ministrów przyjęła projekt

bEgGksrp

ustawy o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych oraz nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji.

Projekt ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym zakłada, że sądy będą mogły prowadzić sprawy w postępowaniu grupowym. Chodzi o możliwość rozstrzygnięcia podobnych spraw wielu osób lub podmiotów w jednym postępowaniu sądowym. Przewiduje się, że będą one rozpatrywane przez sądy okręgowe.

Projekt nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji zakłada, że gdy na obszarze nowo utworzonego sądu rejonowego nie znajduje się żadna siedziba kancelarii komorniczej, minister sprawiedliwości będzie musiał zarządzić utworzenie wolnego stanowiska komornika sądowego.

bEgGksrr

Projekt ustawy o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych zakłada, że od 1 lipca zostanie utworzonych siedem funduszy promocji produktów rolno-spożywczych. Ich głównym zadaniem będzie wspieranie wzrostu spożycia i promocji tych produktów na rynku krajowym i światowym.

Rada Ministrów zapoznała się także z dokumentem "Stan realizacji Programu obchodów V rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej", a także wysłuchała informacji na temat postępu realizacji funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności w Polsce.

bEgGksrS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)