Notowania

zagrożenie
22.12.2009 13:29

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa o zagrożeniach

Od początku listopada z wychłodzenia w Polsce zmarły 82 osoby. Tylko wczoraj zamarzło 10 osób.
 Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Przemysław Guła powiedział, że na zamarznięcia najbardziej narażeni są pijani, a także osoby bezdomne, które zamieszkują na klatkach schodowych, w domkach letniskowych i na działkach.
 Szczególnie tragiczna pod względem ofiar zamarznięć była niedziela. Dwa dni temu z wychłodzenia zmarło dwadzieścia osób. Urzędnicy apelują o to, żeby zwracać większą uwagę na starszych sąsiadów. Zdarza się, że dogrzewają się oni niewłaściwie zainstalowanymi piecykami. Takie pseudourządzenia grzewcze często prowadzą do zaczadzenia.
 Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Przemysław Guła przewiduje w najbliższych dniach ocieplenie. Pękający lód na jeziorach i rzekach stanie się poważnym zagrożeniem dla wędkarzy i dzieci bawiących się na lodzie.
 W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, w najbliższym czasie będzie zwiększony ruch drogowy. Przemysław Guła, podkreśla, że w ferie świąteczne jest także więcej wypadków narciarzy w górach:
 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że przez Święta temperatura będzie oscylować powyżej zera stopni Celsjusza.. Można spodziewać się porywistych wiatrów, co spowoduje, że temperatura odczuwalna będzie niższa. IMiGW przewiduje również opady śniegu z deszczem i śniegu.

Podziel się
Dodaj komentarz