Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" - Dwie sekcje zwłok Olewnika?

0
Podziel się

Prokuratura zapowiedziała ekshumację zwłok Krzysztofa Olewnika, gdyż nie zgadzają się m.in. próbki DNA, które pobrano z ciała. Jak ustaliła "Rzeczpospolita" - nie wiadomo też, kiedy i przez kogo zostały pobrane w dniu, w którym odnaleziono ciało..

bEgGnweZ

Jak przypomina gazeta - zwłoki znaleziono 28 października 2006 roku. Były zakopane w ziemi, w lesie pod Różanem. Prokuratura tego dnia poinformowała rodzinę, że to ciało Krzysztofa Olewnika.
Zwłoki do Olsztyna dotarły wczesnym rankiem w sobotę. Zostały tam przez weekend, aż do poniedziałku 30 października. Tego dnia Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie poinformowało, że znalezione zwłoki należą do Krzysztofa Olewnika.
Jednak jak dowiedział się dziennik - na ostatniej stronie opinii medyk sądowy zaznaczył, że "pobrano główki kości (...) do badań DNA podczas sekcji 28 października". "Rzeczpospolita" zastanawia się o jaką sekcję chodzi oraz kto i gdzie ją wykonał. Tego rodzaju pytania rodzi brak jakichkolwiek informacji na ten temat, gdyż jak pisze "Rzeczpospolita" - nie zachowała się żadna dokumentacja w tej sprawie.

Informacyjna Agencja Radiowa/"Rzeczpospolita"/man/łp

bEgGnwfC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)