Notowania

spór
03.01.2010 22:52

"Rzeczpospolita" - Dyplomatyczny spór o wschodnie placówki

Pałac Prezydencki zarzuca rządowi, że ten wstrzymuje obsadę placówek dyplomatycznych na Wschodzie do czasu wyborów prezydenckich. Platforma Obywatelska twierdzi z kolei, że to Lech Kaczyński blokuje kandydatury na te posady. O sporze wokół obsady polskich ambasad, między innymi w Rosji i na Ukrainie, pisze "Rzeczpospolita"

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta przypomina, że nieoficjalnie wiadomo, iż prezydentowi bardzo zależy na tych placówkach. Do przeforsowania kandydatów na ambasadorów zostało mu niewiele czasu. Nie wiadomo bowiem, czy wygra tegoroczne wybory. Do Kancelarii Prezydenta docierają sygnały, że dopiero po nich rząd chce obsadzić te placówki. "Liczą chyba na to, że to Donald Tusk będzie podpisywał nominacje" - mówi rozmówca "Rzeczpospolitej" z otoczenia Lecha Kaczyńskiego.
Tymczasem politycy Platformy zapewniają, że w sprawie obsady placówek wschodnich czekają wciąż na propozycje Pałacu. Wytykają jednocześnie prezydentowi, że blokuje kandydatów na ambasadorów w innych krajach.
"Rzeczpospolita" dodaje, że wymiana ambasadorów między innymi w Kijowie, Wilnie i Baku powinna się zacząć jeszcze jesienią. W pierwszych tygodniach tego roku powinny też ruszyć przygotowania do zmiany naszego przedstawiciela w Moskwie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kry/jp

Tagi: spór, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz