Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" - Firmy straszą wekslem

0
Podziel się

"Rzeczpospolita" pisze, że standardem w firmach staje się żądanie od handlowców czy magazynierów podpisania weksla. Coraz częściej dzieje się tak również przy innych okazjach - na przykład szkoleń dla podwładnych, pożyczek z firmowej kasy, a nawet udzielenia pomocy na przeprowadzkę do oddziału w innym mieście.

bEgtXhvV

"Rzeczpospolita" dodaje, że firmy domagają się podpisania weksla, gdyż jest to papier wartościowy, dzięki któremu firma może szybko otrzymać określoną sumę. Na przykład bez wielkich problemów ściągnie w ten sposób kwotę pozostałą do zapłaty osobie, która zwolniła się z pracy, a nie spłaciła firmowej pożyczki.
Gazeta cytuje jednego ze swoich czytelników, który skarży się, że przy przyjmowaniu do pracy szef zażądał od niego podpisania weksla in blanco. Powiedział, że w razie odejścia z dnia na dzień z firmy czeka go 5 tysięcy złotych kary. Jeśli jej nie zapłaci, zostanie ściągnięta z weksla.
"Rzeczpospolita" pisze, że wystawienie weksla pod warunkiem zachowania pracy jest traktowane jako działanie pod wpływem groźby, a to sprawia, że można uchylić się od skutków jego wystawienia.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kry/Piotr Paszkowski

bEgtXhwy
firma
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)