Notowania

prawo
15.06.2009 23:55

"Rzeczpospolita" - Jak łamią prawo polscy żołnierze

Polscy żołnierze w ubiegłym roku popełnili więcej przestępstw na misjach, ale w kraju przestępczość w armii spadła - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta dotarła do raportu Naczelnej Prokuratury Wojskowej z danymi za 2008 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wynika z nich, że wojskowi śledczy wszczęli postępowania dotyczące zdarzeń, w których zginęły 102 osoby. To więcej niż rok wcześniej. W 2007 roku, takich wypadków było 78. Tragiczne statystyki podniosła jednak między innymi katastrofa samolotu CASA, w której zginęło 20 lotników - pisze "Rzeczpospolita". Większość śmiertelnych statystyk dotyczy wypadków na drogach.
W ubiegłym roku zwiększyła się liczba przypadków łamania prawa wśród żołnierzy pełniących służbę za granicą. Zakończono 43 takie postępowania. Za granicą żołnierze dopuszczali się najczęściej kradzieży.
"Rzeczpospolita" dodaje, że w kraju przestępczość w armii spadła o około 20 procent. Tylko dwaj wojskowi zdecydowali się na kradzież z magazynów broni i amunicji. Żołnierze rzadziej niż w poprzednich latach uczestniczyli w bójkach, rozbojach, przestępstwach natury seksualnej. Mniejsza była również liczba sytuacji związanych z nadużywaniem alkoholu i narkotyków podczas służby.

"Rzeczpospolita"/kry/lm

Tagi: prawo, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz