Notowania

łapówki
02.01.2009 22:34

"Rzeczpospolita" - licencja pilota za łapówkę?

Pracownicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego w półtora dnia - z naruszeniem wszelkich procedur - zaliczyli obywatelowi Niemiec egzaminy na pilota liniowego - ujawnia "Rzeczpospolita". Prokuratura sprawdza, czy nie doszło przy tym do korupcji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w połowie grudnia, a doniesienie złożyła firma Aviation Asset Management, zajmująca się między innymi szkoleniem pilotów. Wskazała ona, że przestępstwo korupcji mogli popełnić dwaj pracownicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego - dyrektor jednego z departamentów i naczelnik inspektoratu. Obaj brali udział w procesie wydawania licencji pilota liniowemu 55-letniemu Niemcowi Eberhardowi Hausenowi. Uzyskał on najwyższą klasę licencji pilota zawodowego, która uprawnia do pilotowania samolotów pasażerskich w liniach lotniczych.
Z dokumentów, do których dotarła "Rzeczpospolita" wynika, że Hausen rozpoczął egzamin dzień przed wpłynięciem do ULC oficjalnej prośby o jego przeprowadzenie. Na dodatek zdawał go poza wyznaczoną przez urząd sesją egzaminacyjną. Normalnie egzamin składa się z 14 przedmiotów zdawanych każdy osobno w formie testu, tylko w wyznaczonych terminach. W jednej sesji, odbywającej się co miesiąc, zdaje się średnio dwa, trzy egzaminy.
O szczegółach sprawy pisze "Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita"/IAR adb/lm

Tagi: łapówki, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz