Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Rzeczpospolita" - manifestacje i modlitwa

0
Podziel się:

W czasie dzisiejszych manifestacji w Warszawie w kościele Wszystkich Świętych wierni będą się modlić o pojednanie narodowe.

bFfkyrIR

Proboszcz parafii, ksiądz Henryk Małecki, powiedział "Rzeczpospolitej", że "podziały w kraju są bardzo głębokie, padło dużo złych słów, które wyzwoliły niedobre emocje, agresję. Chcemy modlić się, żeby ludzie znaleźli wspólny język, który będzie wyrażał dobro". Ksiądz Małecki podkreśla, że w modlitwie będzie mógł uczestniczyć każdy, niezależnie od barw politycznych.
Proboszcz parafii Wszystkich Świętych dodaje, że "bardzo wielu politykom stojącym dziś naprzeciw siebie potrzeba zwyczajnie nawrócenia. Tylko w ten sposób będą mogli wyjść z tego amoku, który ich opanował, z wzajemnych uprzedzeń i posądzeń. Będziemy się modlić o to, by politycy bardziej szukali dobra wspólnego, a nie partyjnego".
W czasie spotkania, zorganizowanego przez młodzież z ruchów i wspólnot katolickich Warszawy, zostanie odtworzone nagranie przemówienia, jakie Jan Paweł Drugi w 1999 roku wygłosił do polskich polityków w Sejmie. Ksiądz Małecki podkreślił, że jest to "przesłanie ponadczasowe, wypowiedziane przez człowieka, któremu w dużej mierze zawdzięczamy naszą niezawisłość". Spotkanie modlitewne zacznie się o 12.

"Rzeczpospolita" 07 10/Siekaj/krzycz

bFfkyrJu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)