Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Rzeczpospolita" - Nadchodzi era naziemnej telewizji cyfrowej

0
Podziel się:

Wkrótce z domowej anteny telewidzowie będą odbierać ponad 20 stacji telewizyjnych - zapowiada "Rzeczpospolita".

Gazeta wyjaśnia, że cyfrowa telewizja naziemna ruszy na dobre jeszcze w tym roku. Całkowicie ma zastąpić analogową w połowie 2013 roku.
Już teraz widzowie odbierający sygnał z nadajników w Warszawie, Raszynie, Śremie, Zielonej Górze i Żaganiu testują cyfrowy odbiór TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVN, Polsatu, TV Puls i TV4. Bliżej Nowego Roku będą mogli oglądać osiem stacji, w tym TVN 7, Polsat Sport News, nowy rozrywkowy kanał planowany przez TV Puls czy nową stację, którą uruchomi właściciel TV4.
"Rzeczpospolita" dodaje, że równocześnie będą uruchamiane publiczne kanały cyfrowe - w październiku w czterech województwach dostępnych będzie siedem tematycznych programów TVP, które całą Polskę obejmą w maju 2014 r. Wśród nich znajdą się np. TVP Kultura i TVP Historia, a być może także nowości: TVP Seriale i TVP Parlament. Najpierw, pod koniec października, dostęp do nich będzie miała ponad połowa mieszkańców województw:pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Wśród programów nie będzie TVP 1, TVP 2, TVP Info.
"Rzeczpospolita" pisze, że do odbierania cyfrowych stacji trzeba będzie mieć telewizor, który obsługuje standardy MPEG-4 i Dolby Digital Plus. Te wymagania spełnia większość produkowanych teraz odbiorników.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kry/łp

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)