Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
04.11.2007 22:33

"Rzeczpospolita" - Prezydent ujawni informacje o Sikorskim?

"Rzeczpospolita" pisze, że prezydent przekaże w tym tygodniu Donaldowi Tuskowi tajne informacje o Radosławie Sikorskim. Według informacji dziennika Lech Kaczyński poprosi też przyszłego premiera o podpisanie deklaracji, że się z nimi zapoznał.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tusk chce powierzyć Sikorskiemu tekę ministra spraw zagranicznych. Lider PO powiedział również, że chce poznać argumenty prezydenta przeciw kandydaturze byłego ministra obrony - przypomina "Rzeczpospolita". Według niej PiS za wszelką cenę stara się storpedować tę nominację.
O co dokładnie chodzi i jakie informacje ma prezydent? Sikorski powiedział "Rzeczpospolitej", że nie ma pojęcia. Były szef MON-u ciepło wspomina swoje odejście z ministerstwa. Sądził, że jego przyszłe relacje z prezydentem będą układały się dobrze.
"Rzeczpospolita" przypomina, że bliski współpracownik Lecha Kaczyńskiego, obecnie szef MON Aleksander Szczygło nazwał niedawno Sikorskiego "zdrajcą". Powiedział też, że "byłby gotów dać mu w twarz". Z kolei wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra powiedział o Sikorskim - "człowiek bez honoru".
Byłego szefa MON bronią politycy PO. Donald Tusk twierdzi, że uwagi pod adresem Sikorskiego są "niestosowne i będące wynikiem emocji", natomiast Bronisław Komorowski przypuszcza, że ataki są efektem kompleksów wobec dobrze wykształconego i popularnego Sikorskiego - czytamy w "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita"/as/dabr

Tagi: prezydent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz