Notowania

wiadomości
12.12.2011 00:24

"Rzeczpospolita" - Ziobro razem z Jurkiem

Solidarna Polska połączy się z Prawicą RP na przełomie stycznia i lutego. Bliskiej współpracy z nimi nie wyklucza PJN - ustaliła "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Według gazety, na przełomie stycznia i lutego, nazwa Solidarna Polska zniknie z polskiej sceny politycznej. Jak wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej", zamiast Solidarnej Polski, ma powstać nowe ugrupowanie utworzone właśnie przez byłych działaczy PiS związanych ze Zbigniewem Ziobrą oraz Prawicy Rzeczypospolitej kierowanej przez Marka Jurka, byłego marszałka Sejmu. Oficjalnie władze obu ugrupowań przyznają, że są blisko porozumienia.
Różnica zdań dotyczy między innymi tego, czy do jednoczącej się prawicy zaprosić PJN. Opowiada się za tym Marek Jurek. Działacze Solidarnej Polski są bardziej sceptyczni. "W PJN jest kilka osób, które widzielibyśmy w nowym bloku, ale co do całego tego ugrupowania wiele osób jest na " - zdradza gazecie jeden z ziobrystów.
Lider PJN europoseł Paweł Kowal na razie zjednoczenie wyklucza. Jednak w rozmowie z "Rzeczpospolitą" deklaruje chęć bliskiej współpracy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kry/nyg

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz