Notowania

wiadomości
06.05.2011 01:15

"Rzeczpospolita" Agenci przed Obamą

"Rzeczpospolita" pisze, że po zabiciu Osamy bin Ladena służby specjalne wzmacniają ochronę prezydenta Stanów Zjednoczonych podczas jego pobytu w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

Barack Obama przyjedzie do Polski na szczyt przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej w Warszawie. Będzie to jego pierwsza wizyta w naszym kraju. Wcześniej odwołał swój udział w pogrzebie pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Ma w Polsce spędzić dwa dni: 27 i 28 maja.
Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", w Polsce już od kilku dni są przedstawiciele prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy dopinają szczegóły wizyty. Priorytetem jest kwestia bezpieczeństwa. Tym bardziej że, jak podkreślają eksperci, po zabiciu przez amerykańskich komandosów przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena, szczyt w Polsce może się stać okazją do pomszczenia go.
Polskie służby postawione są w stan gotowości. Zabezpieczenie majowego szczytu z udziałem prezydenta USA zostało uznane za priorytet. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że tydzień temu kwestie bezpieczeństwa omawiali przebywający w Polsce na rekonesansie agenci Secret Service, odpowiadający za bezpieczeństwo Obamy. Kwestie zabezpieczenia wizyty Obamy amerykańskie służby omawiają bezpośrednio z Biurem Ochrony Rządu. "Amerykanie wszystko sprawdzają sami, według własnych procedur" - opowiada funkcjonariusz BOR.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Rzeczpospolita"/kl/jj

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz