Notowania

wiadomości
11.11.2011 00:03

"Rzeczpospolita" Ile Polskę będzie kosztować kryzys

Ponad 37 miliardów złotych może zabraknąć w przyszłorocznym budżecie, jeżeli dotknie nas recesja. Z wyliczeń "Rzeczpospolitej" wynika, że jeżeli PKB skurczy się o 1 procent, wpływy do kasy państwa spadną o ponad 22 miliardy złotych, podczas gdy wydatki wzrosną o 15 miliardów. Według ministra finansów Jacka Rostowskiego, ten scenariusz może się ziścić, jeżeli w ciągu trzech miesięcy okaże się, że Włochy są niewypłacalne.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rzeczpospolita" przewiduje, że w obliczu recesji firmy zredukują zatrudnienie, wynagrodzenia się skurczą i coraz mniej będziemy wydawać na zakupy i usługi. Wpływy z podatków spadną, ale rząd będzie musiał wydawać więcej na zasiłki dla bezrobotnych, świadczenia socjalne.
"Rzeczpospolita" przypomina, że przed wyborami premier Donald Tusk i minister Rostowski zgodnie twierdzili, że projekt budżetu zakładający czteroprocentowy wzrost gospodarki w 2012 roku jest realistyczny i nie będzie wymagał zmian. Rostowski, prezentując go na konferencji prasowej, zapewniał, że ani dochody, ani deficyt budżetowy nie powinny być zagrożone nawet przy trzyprocentowym wzroście PKB.
Więcej w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Rzeczpospolita"/kl/dyd

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz