Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Rzeczpospolita": Jak przekonać Polaków do tarczy

0
Podziel się:

Polski rząd szykuje akcję informacyjną na temat tarczy antyrakietowej - pisze "Rzeczpospolita". Chce się wzorować na Czechach i Amerykanach, którzy podobne akcje już prowadzą.

Jarosław Kaczyński zapowiedział wydanie specjalnej broszury, w której mają się znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tarczy antyrakietowej. "Chcemy, żeby opinia publiczna wiedziała na ten temat więcej" - mówił na konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu.
Słowa premiera będą wcielać w życie urzędnicy z Biura Bezpieczeństwa Narodowego, którzy koordynują polskie negocjacje w sprawie tarczy. W przyszłym tygodniu ma powstać projekt broszury. Opracowane materiały na pewno znajdą się w Internecie. Na razie nie wiadomo, czy ukażą się one drukiem.
"Rzeczpospolita" pisze, że przekonanie Polaków do budowy wyrzutni rakiet nie będzie łatwe - według badań opinii publicznej większość tego nie chce. Liczba przeciwników jej umieszczenia na naszym terytorium z każdym miesiącem rośnie. Tymczasem zarówno premier, jak i szef MON zdecydowanie wykluczają referendum w sprawie ulokowania tarczy w Polsce - podkreśla dziennik.

"Rzeczpospolita"/ arturu / kal

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)