Notowania

wiadomości
19.12.2011 00:13

"Rzeczpospolita" Lekarze zaprotestują?

"Rzeczpospolita" pisze, że mimo zażegnania sporu z lekarzami w sprawie nowej ustawy refundacyjnej, protest medyków jest nadal prawdopodobny. W piątek Naczelna Rada Lekarska zadeklarowała, że zawiesi na dwa miesiące protest przeciw ustawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lekarze chcą usunięcia z niej przepisów, które od stycznia dają NFZ prawo ukarania lekarza za błędnie wypisaną receptę i żądania od niego zwrotu refundacji. NRL zagroził, że jeśli postulaty nie zostaną spełnione, protest wybuchnie ze zdwojoną siłą za dwa miesiące. Jednak, jak wynika z rozmów, które przeprowadziła "Rzeczpospolita" z lekarzami, do protestu może dojść tak czy inaczej, bez względu na porozumienie Rady z resortem zdrowia. Jak mówi lekarka Agnieszka Rubinowska, która moderowała dyskusję na branżowym portalu, który zainicjował protest, lekarze zostali zdradzeni przez samorząd.
"Samorząd celowo stanął na czele protestu, by potem za naszymi plecami zawrzeć porozumienie z ministerstwem" - twierdzi Rubinowska.
Gazeta przypomina, że z protestu nie wycofują się Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy ani Federacja Porozumienie Zielonogórskie, skupiająca lekarzy rodzinnych.
NFZ już zabezpieczył się przed możliwym protestem wydając komunikaty o akceptowaniu recept z adnotacjami "refundacja do decyzji NFZ", które mogą wystawiać protestujący lekarze.
Więcej - w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

IAR/Rz/łp/dj

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz