Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Rzeczpospolita" o nagrodach dla policjantów

0
Podziel się:

"Rzeczpospolita" pisze, że komendant główny policji przeznaczył w zeszłym roku milion 200 tysięcy złotych na nagrody dla komendantów wojewódzkich i ich zastępców.

bESkJiRN

Komenda Główna Policji nie ujawnia wysokości tych nagród. Wiadomo jednak, że najwyższa wyniosła 25 tysięcy złotych. "Rzeczpospolita" ustaliła, że komendant wojewódzki w Szczecinie dostał około 23 tysięcy, wysokie nagrody otrzymali też komendanci z Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego. Nagrody przyznano za sukcesy w służbie.
Policjanci są jednak oburzeni tak wysokimi nagrodami dla swoich zwierzchników. Ich zdaniem, jeśli pensja komendanta jest 4 razy wyższa od pensji szeregowego policjanta, to nagroda też powinna być 4 razy wyższa. Tymczasem w ubiegłym roku nagrody dla komendantów były przeszło 10 razy wyższe. Średnia wysokość nagrody dla szeregowego policjanta to bowiem 1370 złotych. Wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów Andrzej Szary zapowiada, że związek wystąpi o szczegółowe dane dotyczące nagród. Jego przedstawiciele chcą się też spotkać z komendantem głównym, aby ustalić na przyszłość czytelne zasady ich przyznawania.

"Rzeczpospolita" 27 01/Siekaj/to/

bESkJiSq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)