Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mon
16.03.2008 23:58

"Rzeczpospolita" Prawnicy MON szukają sposobu na obciążenie Macierewicza

W Departamencie Prawnym MON trwają prace nad tym, jak wyegzekwować pieniądze od Antoniego Macierewicza, jeżeli resort będzie musiał wypłacić odszkodowania dla osób, których nazwiska znalazły się wśród agentów WSI - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennik wyjaśnia, że odszkodowania dla osób, które wniosły pozwy w związku z raportem z weryfikacji WSI, mogą kosztować MON kilkaset tysięcy złotych. Pierwszy korzystny wyrok już zapadł - sprawę w czwartek wygrał Jerzy M. Nowakowski, któremu ministerstwo ma wypłacić 30 tysięcy złotych za podanie jego nazwiska w raporcie wśród agentów WSI.
"Rzeczpospolita" pisze, że w stołecznym sądzie jest 20 podobnych pozwów z żądaniami finansowymi. Jeśli wyroki będą podobne, suma odszkodowań może sięgnąć kilkuset tysięcy złotych. Dziennik przypomina słowa ministra obrony Bogdana Klicha, który powiedział w sobotę, że jeżeli wyrok dotyczący wypłaty odszkodowania Nowakowskiemu będzie utrzymany, MON wystąpi wobec Antoniego Macierewicza "z oczekiwaniami finansowymi".
"Rzeczpospolita" ustaliła, że resort obrony już się zastanawia, jak odzyskać od byłego szefa komisji weryfikacyjnej sumy, które trzeba będzie wypłacić.
Według karnistów, nie ma przeszkód, by MON dochodził od Macierewicza zwrotu pieniędzy, które musi wypłacić za zamieszczenie w raporcie nieprawdziwych informacji.
Jeśli sąd to potwierdzi, Macierewicz powinien, zdaniem ekspertów, ponieść konsekwencje, także finansowe.
Według Janusza Zemke, szefa Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, sądowa lawina dopiero ruszy, a odszkodowania mogą sięgać milionów złotych.
Szczegóły - w "Rzeczpospolitej"

"Rzeczpospolita"/iar/kw/jędras

Tagi: mon, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz