Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rzeszów - zarzuty za antysemickie hasła na stadionie

0
Podziel się

Pięciu mieszkańców Rzeszowa zatrzymanych w związku z wywieszeniem na miejskim stadionie podczas piłkarskiego meczu derbowego transparentu z hasłami antysemickimi, usłyszało zarzuty.

bEgDEeRh

Chodzi o publiczne nawoływanie do przestępstwa na tle narodowościowym za co grozi do 5 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa zastosowała wobec dwóch 18-latków i dwóch 26-latków środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Mają oni obowiązek stawiennictwa w Komendzie Miejskiej Policji dwa razy w tygodniu.

Do incydentu doszło w minioną sobotę podczas derbowego meczu rzeszowskich druzyn. Na trybunach zajmowanych przez kibiców Resovii pojawił się napis "Śmierć garbatym nosom" oraz ogromne płótno z karytkatura Żyda w niebiesko-białej jarmułce - a więc w barwach piłkarzy Stali. Cały incydent zarejestrowały kamery monitoringu. Na podstawie nagrania zatrzymano pięciu mieszkańców Rzeszowa.

Konsekwencją zachowań pseudokibiców jest decyzja PZPN. Resovia i Stal Sandeco Rzeszów do końca sezonu będą grały bez udziału publiczności.

bEgDEeRK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)