Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd wydał pierwsze wyroki ws. wczorajszych zamieszek

0
Podziel się
bEpXFLQl

Marsz Niepodległości-sąd-wyroki

Grzywny i kara w postaci prac społecznych. Warszawski sąd wydał pierwsze wyroki skazujące dla uczestników wczorajszych zamieszek podczas Marszu Niepodległości.
Rzeczniczka warszawskiego sądu okręgowego Agnieszka Domańska powiedziała IAR, że w trybie przyspieszonym skazano dwie osoby.
Pierwszy sprawca został ukarany za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjanta - mówi sędzia. Musi zapłacić grzywnę w wysokości 1500 złotych oraz nawiązkę 400 złotych na rzecz poszkodowanego funkcjonariusza. Drugi sprawca został skazany za znieważenie policjanta na prace społeczne i wpłatę nawiązki.
Policja zapowiada kolejne zatrzymania uczestników zamieszek. Dotychczas do aresztu trafiły 72 osoby.
Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji, ustalani są pozostali uczestnicy zajść. Wśród zatrzymanych jest jedna osoba, która brała udział w podpaleniu tęczy na Placu Zbawiciela. Są też trzy osoby, które będą odpowiadać za atak na ogrodzenie ambasady rosyjskiej, za wrzucanie rac i podpalenie budki strażniczej policjanta przed ambasadą. To jednak nie wszyscy, którzy dopuszczali się łamania prawa w tych miejscach. Poszukiwany jest między innymi mężczyzna, który uczestniczył w podpalaniu tęczy na Placu Zbawiciela, a był zamaskowany.

IAR

bEpXFLQO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)