Notowania

francja
08.10.2008 17:10

Sarkozy: Europa musi zareagować na kryzys

Prezydent Francji zapowiada wspólną reakcję państw UE w ciągu najbliższych godzin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Francji zapowiada, że w ciągu najbliższych godzin państwa Unii Europejskiej wspólnie zareagują na kryzys finansowy.

Zdaniem Nicolasa Sarkozy'ego potrzebna jest międzynarodowa reakcja na obecny kryzys finansowy. Prezydent Francji mówił o sytuacji gospodarczej naszego kontynentu podczas trwającego w Evian międzynarodowego kongresu World Policy Conference poświęconego globalnej polityce.

Nicolas Sarkozy powiedział, że kryzys finansowy zrodził się w Stanach Zjednoczonych, ale rozprzestrzenił się szybko na cały świat ze względu na zjawisko globalizacji. Żaden kraj, nawet posiadający najwięcej zasobów naturalnych i rezerw finansowych, nie może - zdaniem prezydenta Francji - uchronić się całkowicie przed konsekwencjami kryzysu.

_ - Tylko skoordynowane działanie banków centralnych i rządów pozwoli uniknąć zagrożenia systemu i zapewnić finansowanie gospodarki - _podkreślił Sarkozy. Jego zdaniem poszczególne kraje nie mogą na własną rękę odpowiadać na globalne wyzwania.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Londyn podnosi stawkę. 500 miliardów funtów dla banków ]( http://news.money.pl/artykul/londyn;podnosi;stawke;500;miliardow;funtow;dla;bankow,176,0,375472.html )
* [ Europa ma plan na kryzys ]( http://news.money.pl/artykul/europa;ma;plan;na;kryzys,166,0,374694.html )
* [ Cały świat tnie stopy procentowe ]( http://news.money.pl/artykul/caly;swiat;tnie;stopy;procentowe,155,0,375451.html )
Tagi: francja, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz