Notowania

sarkozy
04.06.2009 07:06

Sarkozy ostrzega Iran. Zapowiada konsekwencje

Prezydent Francji radzi Teheranowi, by zrezygnował z realizacji programu nuklearnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ostrzegł Iran przed poważnymi konsekwencjami jeśli władze w Teheranie nie zrezygnują z realizacji swojego programu nuklearnego.

Sarkozy mówił, że Iran kontynuując obecną politykę skazuje się na izolację na arenie międzynarodowej, co będzie odczuwalne dla Irańczyków w każdej dziedzinie ich życia.

Słowa te padły w czasie spotkania w Pałacu Elizejskim z irańskim ministrem spraw zagranicznych Manuszerem Mottakim. Nicolas Sarkozy wyraził zaniepokojenie Francji obecną sytuacją i irańskimi planami, które według niektórych państw, na przykład Stanów Zjednoczonych, prowadzą do budowy przez Teheran arsenału broni atomowej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Izrael nie zaatakuje instalacji atomowych Iranu ]( http://news.money.pl/artykul/izrael;nie;zaatakuje;instalacji;atomowych;iranu,151,0,456599.html )
* [ Izrael: **Iran** jest coraz bliżej bomby atomowej ]( http://news.money.pl/artykul/izrael;iran;jest;coraz;blizej;bomby;atomowej,61,0,455997.html )

Sarkozy zachęcał swojego gościa w czasie godzinnej rozmowy do podjęcia przez Iran negocjacji z _ Szóstką _ - Francją, USA, Wielką Brytanią, Niemcami, Rosją i Chinami. Była to pierwsza wizyta tak wysokiego dyplomaty irańskiego we Francji od zwycięstwa Nicolasa Sarkozy'ego w wyborach prezydenckich w 2007 roku.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: sarkozy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz