Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SD - Kudrycka - studenci

0
Podziel się:

Minister szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka zapewnia, że w nowym roku akademickim studenci otrzymają dodatkowe przywileje. Gość Sygnałów Dnia podkreśla, że to nie tylko zapowiadana jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej podwyżka ulg na transport dla studentów, która ma wejść w życie od nowego roku ale także dogodniejsze zasady korzystania z kredytów studenckich dla najbiedniejszych studentów. Chodzi między innymi o 100-procentowe poręczenie pożyczek przez państwo.

Minister Kudrycka ma nadzieję, że już od przyszłego roku akademickiego dojdzie do znaczących zmian w systemie studiów wyższych. Zapowiada, że zgodnie ze znajdującą się jeszcze w Sejmie ustawą zniknie centralna lista kierunków, a postawi się na studia interdyscyplinarne. Uczelnie otrzymają autonomię w kształtowaniu swoich programów i kierunków. Barbara Kudrycka podkreśliła, że to właśnie studia obejmujące wiele dziedzin są obecnie najbardziej cenione.
W rozpoczynającym się dziś roku akademickim na 456 uczelniach w Polsce naukę rozpocznie ponad milion 900 tysięcy studentów.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)