Notowania

wiadomości
18.06.2011 08:21

SD - planetarium - Firmhofer

W warszawskim Centrum Nauki Kopernik zostanie jutro otwarte planetarium. Dyrektor Centrum Robert Firmhofer powiedział w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że będzie to jedno z najnowocześniejszych planetariów na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Będzie można w nim zobaczyć około 20 milionów gwiazd, czyli dużo więcej, niż widać gołym okiem. Ekran planetarium jest półkulą, dzięki czemu projekcja będzie "otaczała" widzów ze wszystkich stron. Dyrektor Firmhofer podkreślił, że seans w takim planetarium będzie dużym przeżyciem, dzięki czemu jego uczestnicy będą mogli lepiej przyswoić wiedzę o kosmosie. Pokazom gwiaździstego nieba mają towarzyszyć projekcje filmowe.
Jutrzejsza uroczystość otwarcia planetarium będzie się składała z części oficjalnej i wieczornej części otwartej dla publiczności. Ludzie, których pasją jest astronomia, będą o niej opowiadać, posługując się slajdami. Następnie odbędzie się koncert Urszuli Dudziak. Na zakończenie planetarium zostanie oświetlone od zewnątrz, a wewnątrz pierwsi widzowie będą mogli obejrzeć gwiaździste niebo.
Robert Firmhofer powiedział, że w lipcu wokół Centrum Nauki zostanie otwarty Park Odkrywców. Będzie tam można obejrzeć roślinność, także wodną, i dzieła sztuki, a w wyznaczonym miejscu będą wyświetlane filmy.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz