Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SD Tomczykiewicz - Karnowski - decyzja

0
Podziel się

Szef klubu PO uważa, że jego partia powinna wystawić kogoś innego niż Jacek Karnowski jako kandydata na prezydenta Sopotu. Dziś oficjalną decyzję w tej sprawie mająć podjąć sopockie struktury partii.

bEiXXwFx

Tomasz Tomczykiewicz, który był gościem Sygnałów Dnia, przyznał, że wobec Jacka Karnowskiego zastosowano zbyt radykalne środki. Przypomniał, że akta sprawy Karnowskiego zostały zwrócone prokuraturze do poprawki. Jednak - jak podkreślił - jest za wprowadzaniem "świeżej krwi" do samorządów, zwłaszcza po wypełnieniu dwóch kadencji przez jednego polityka. Dlatego - zdaniem Tomczykiewicza - PO powinna wystawić własnego kandydata na prezydenta Sopotu.
O poparciu dla Jacka Karnowskiego mówił w piątek szef pomorskich struktur PO, Sławomir Nowak. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku zarzuca Jackowi Karnowskiemu korupcję, między innymi żądanie łapówki - dwóch mieszkań - od biznesmena Sławomira Julkego. Jednak na początku lipca Sąd Rejonowy w Sopocie zwrócił prokuraturze akt oskarżenia, nakazując uzupełnienie materiału dowodowego. Prokuratura Apelacyjna złożyła zażalenie na tę decyzję. Odwołanie rozpatrzy jutro Sąd Okręgowy w Gdańsku.

bEiXXwGa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)