Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm-komisja etyki-uchwała.

0
Podziel się

Sejmowa komisja etyki podjęłą uchwałę w sprawie poziomu debaty publicznej z udziałem posłów.

bEifFWlh

"Znowu stajemy wobec słów i zachowań, które pod presją emocji stały się wyrazem niedojrzałości i braku dystansu" - napisali posłowie.
Uchwała przypomina, że debata publiczna choć może i powinna być wyrazista to musi szanować godność osoby ludzkiej i pluralizm poglądów. "Nie możemy zaakceptować sytuacji, w której tragedia po raz kolejny zamiast przesłanką do refleksji, staje się impulsem do podgrzewania sporu politycznego" - czytamy w uchwale.
Komisja etyki zachęca wszystkich przedstawicieli klubów i kół poselskich do podjęcia działań na rzecz ograniczenia agresji oraz do wspólnego starania by nie były to tylko deklaracje. Komisja proponuje też, by wszystkie ugrupowania zasiadające w parlamencie przedstawiły swoje koncepcje zmian w regulaminie Sejmu oraz w formule funkcjonowania komisji etyki poselskiej.
W opinii komisji etyki dotychczasowe przepisy nie pozwalają na zdecydowane reakcje, adekwatne do poziomu niewłaściwych zachowań posłów.
Obecnie komisja etyki może za niewłaściwe zachowanie zwrócić posłowi uwagę, upomnieć go lub ukarać naganą.
Jutro komisje etyki i regulaminowa będą dyskutować nad zmianami w regulaminie Sejmu, które umożliwią szybsze i skuteczniejsze reagowanie na przekraczanie przez posłów standardów debaty publicznej.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEifFWlK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)