Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sejm-rekonstrukcja rządu-posłowie

0
Podziel się:

Według niektórych mediów, w Kancelarii Premiera rozważa się rekonstrukcję rządu. Ma to być jeden ze sposobów na spadające sondaże Platformy Obywatelskiej. Podobno zaawansowane rozmowy na ten temat prowadzone są z koalicjantem PO - Polskim Stronnictwem Ludowym.

Decyzje personalne w składzie rządu podejmuje premier - mówi szef zespołu medialnego PO Paweł Olszewski. Dodaje, że klub parlamentarny nic na ten temat nie wie. Jego zdaniem, to tylko medialne spekulacje. Pytany o losy ministra obrony po publikacji polskiego raportu na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej, Olszewski odpowiada, że najpierw publikacja, a dopiero po niej będzie czas na wyciąganie wniosków o politycznej odpowiedzialności.
Wicemarszałek Sejmu z PSL-u Ewa Kierzkowska nic na temat planowanych zmian w rządzie nie wie. Jej zdaniem, okazji do wymiany niektórych ministrów było już kilka - na przykład przy okazji bałaganu na kolei w związku z wprowadzaniem nowego rozkładu jazdy można było odwołać ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Była też okazja - powiedziała - by przyjąć zarzuty skierowane pod adresem ministra obrony Bogdana Klicha. Zdaniem Kierzkowskiej, decyzje polityczne będą zapadać po publikacji polskiego raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej.
Kandydatów do odwołania ze składu rządu ma Prawo i Sprawiedliwość. To minister zdrowia Ewa Kopacz, szef MON Bogdan Klich oraz minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Rzecznik partii Adam Hofman uważa, że to najgorsi przedstawiciele gabinetu Donalda Tuska. Poseł dodaje, że są oni przyjaciółmi szefa rządu, a więc swoje posady zachowają.
Z kolei szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak nie zdziwiłby się, gdyby premier zdecydował się na wymianę ministrów, by ratować notowania Platformy. Być może będzie poszukiwana jakaś ucieczka do przodu - zastanawia się Błaszczak. Poseł ocenił, że rząd nie zajmuje się niczym innym, jak propagandą.
Od początku kadencji premier dokonał zmian w 4 resortach. Chodzi o wymianę konstytucyjnych ministrów. W styczniu 2009 roku z resortu sprawiedliwości odszedł Zbigniew Ćwiąkalski, którego zastąpił Andrzej Czuma. Odwołano go w październiku 2009 roku po ujawnieniu tak zwanej afery hazardowej podobnie, jak szefa MSWiA Grzegorza Schetynę i ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. W lutym 2010 roku w rządu odszedł minister środowiska Maciej Nowicki.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)