Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm-Schetyna o KRUS-ie

0
Podziel się

Według marszałka Grzegorza Schetyny, najwcześniej jesienią 2011 roku parlament zajmie się zmianami w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wczoraj Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepisy dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego rolników i uznał, że finansowanie z budżetu państwa składek zdrowotnych rolników, bez względu na ich status materialny, jest niezgodne z konstytucją. Sędziowie dali parlamentowi 15 miesięcy na zmianę tych przepisów.

bEihCmzp

15 miesięcy to krótki czas - ocenia marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Zwrócił uwagę, że zmianę trudno będzie przyjąć przed wyborami parlamentarnymi, jednak powinna ona się znaleźć w budżecie na 2012 rok. Zdaniem marszałka, decyzje w tej sprawie zapadną prawdopodobnie jesienią 2011 roku.
Marszałek nie obawia gorącej dyskusji nad zmianami w KRUS-ie w przedwyborczym okresie. Wyraził nadzieję, że wszyscy - także PSL i sami rolnicy - zdają sobie sprawę, iż werdykt Trybunału oznacza konieczność wprowadzenia reformy.
Według marszałka, sens miałoby całościowe potraktowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wyjaśnił, że do Tybunału może wpłynąć skarga dotycząca innych grup zawodowych. W perspektywie najbliższych tygodni rząd musi odpowiedzieć, jak widzi tę reformę i kogo będzie dotyczyć - dodał Schetyna.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEihCmzS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)