Notowania

tusk
06.10.2010 19:13

Sejm-Tusk-rząd-ofensywa legislacyjna

Premier szacuje, że ustaw i rozporządzeń z inicjatywy rządu w 2010 roku będzie blisko 500. Donald Tusk odpowiadając na zarzuty dotyczące mało efektownej "ofensywy legislacyjnej" mówił o priorytetowym pakiecie zdrowotnym jako jednym z 50. propozycji wchodzących w skład przygotowanego pakietu ustaw.

Podziel się
Dodaj komentarz

Apelował też o to, aby z ostatecznym bilansem tego co udało się zrobić poczekać do końca roku. Zapewnił, że zapowiadane ustawy są gotowe i systematycznie będą wchodzić do Sejmu.
Szef rządu w związku z tą "ofensywą" postanowił na czas posiedzeń Sejmu urzędować w Parlamencie. Jak tłumaczy, to nie utrudnia mu sprawowania funkcji szefa rządu, a pozwala na większy udział w pracach nad ustawami. Dodał, że jego działanie nie jest ekstrawagancją.
Posłowie PiS złożyli w sejmowym gabinecie premiera 64 projekty ustaw. Skarżyli się, że nie zostali przyjęci przez szefa rządu. Premier zapewnił, że znajdzie czas również dla opozycji. Jak tłumaczył dziś podczas debaty o dopalaczach był do dyspozycji posłów przez wiele godzin.

Tagi: tusk, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz