Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sejm - referendum - odrzucone

0
Podziel się:

Sejm odrzucił wniosek Solidarności o przeprowadzenie referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego. Za wnioskiem głosowało 180 posłów, przeciw było 233, 42 wstrzymało się od głosu.

Solidarność zebrała około 1,5 miliona podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy emerytalnej, która zakłada, że wiek emerytalny kobiet i mężczyzn miałby być wydłużony i zrównany do 67 roku życia. Zgodnie z koalicyjnym kompromisem, będzie możliwość przechodzenia na wcześniejsze emerytury. Kobiety w wieku 62 i po przepracowaniu 35 lat, mężczyźni po ukończeniu 65 i po przepracowaniu 40 lat. Świadczenie będzie wynosiło 50% wypracowanej emerytury.
Tuż po głosowaniu rzecznik SLD Dariusz Joński zapowiedział, że jego klub, w razie odrzucenia inicjatywy referendalnej, złoży swoją. Jak podkreślał, Sojusz podobnie jak Solidarność zbierał podpisy w sprawie plebiscytu. Jak dodał, często podczas zbierania podpisów podchodzili do polityków SLD młodzi ludzie, którzy pytali o swoją przyszłość i o to czy nie będą musieli wyjeżdżać z kraju w poszukiwaniu pracy.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)