Notowania

wiadomości
28.04.2011 11:40

Senat - ustawa - narkomania

Senatorowie debatują nad zmianami w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Ustawa uchwalona przez Sejm 1 kwietnia zakłada, że w sytuacji, gdy dana osoba posiada niewielką ilość narkotyku z przeznaczeniem na własne potrzeby, prokurator i sąd będą mogli odstąpić od ścigania za posiadanie tych środków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poza tym, ustawa nakłada na sąd i prokuratora obowiązek zarządzenia zbierania informacji na temat używania przez oskarżonego substancji psychoaktywnych, jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że sprawca jest osobą uzależnioną. Poszerza również możliwość stosowania instytucji zawieszenia postępowania karnego w celu skierowania osoby uzależnionej na leczenie.
Ustawa zobowiązuje zakłady opieki zdrowotnej do współpracy z Krajowym Biurem do spraw Przeciwdziałania Narkomanii w zakresie gromadzenia i przetwarzania informacji dotyczących osób zgłaszających się na leczenie z powodu uzależnienia, oczywiście z poszanowaniem zasad ochrony prywatności tych osób.
Ustawę krytykują senatorowie PiS . Senator Stanisław Karczewski uważa, że ustawa wprowadza aprobatę dla posiadania małej ilości narkotyków.
Senatorowie PO bronią ustawy twierdząc, że daje ona możliwości do skutecznego ścigania dilerów narkotyków oraz do leczenia usób uzależnionych.
Pod koniec posiedzenia Senatu odbędzie się głosowanie nad ustawą.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz