Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Senat zajmie się pomocą dla przedsiębiorców

0
Podziel się:
bEEwalOt

Sejm-Senat-wynagrodzenia

To jedna z najważniejszych ustaw antykryzysowych - przekonują politycy PO. Chodzi o ustawę, która pozwoli przedsiębiorcom ubiegać się o rządową pomoc w utrzymaniu zatrudnienia mimo słabych wyników ekonomicznych. W Sejmie ustawa przyjęta została prawie jednogłośnie. Jeszcze dziś lub najpóźniej jutro zajmie się nią Senat.
Ustawa zakłada, że państwo dopłaci do utrzymanych przez przedsiębiorcę miejsc pracy - mówił po głosowaniu w Sejmie Adam Szejnfeld z PO. Według posła ustawa da możliwość wspierania przedsiębiorców mających przejściowe kłopoty finansowe, a którzy z tego powodu planują ograniczyć zatrudnienie.
Nowe rozwiązania przewidują dopłaty do wynagrodzeń jako bezzwrotną pomoc państwa. Będą z nich mogli skorzystać przedsiębiorcy u których nastąpił spadek obrotów nie mniejszy niż o 15 procent w ciągu kolejnych 6 miesięcy w okresie roku poprzedzającego dzień złożenia wniosku o dofinansowanie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Z ustawy nie będą mogli skorzystać przedsiębiorcy zalegający z płaceniem podatków i składek ZUS-owskich oraz ci, u których zachodzą przesłanki do ogłoszenia upadłości.
Za uchwaleniem ustawy w Sejmie głosowało 425 posłów, 1 osoba była przeciw, 3 wstrzymały się od głosu. Trzy senackie komisje, które zajmowały się ustawą rekomendowały przyjęcie jej bez poprawek.

IAR

bEEwalOW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)