Notowania

rolnictwo w polsce
08.02.2013 06:43

Serafin pod lupą. Za późno rozliczył dotację

Są wątpliwości co do tego, czy Władysław Serafin właściwie wykorzystał dotację budżetową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Są wątpliwości co do tego, czy Władysław Serafin właściwie wykorzystał dotację budżetową - twierdzi _ Puls Biznesu _.

Polskie organizacje rolnicze są reprezentowane w Unii Europejskiej dzięki corocznym dotacjom z budżetu państwa. Środki te wydawane są na wymagane składki, funkcjonowanie biur, opłacenie pracowników, przelotów.

Z resortu rolnictwa dotacje trafiają na konta Krajowej Rady Izb Rolniczych, a ona podpisuje umowy na dofinansowanie z poszczególnymi organizacjami. Do 5 stycznia każda z nich musi przedstawić rozliczenie za poprzedni rok. Tymczasem rozliczenie, kierowanego przez Władysława Serafina, Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych trafiło o kilka dni za późno i zawierało wiele nieścisłości.

Dotacja dla KZRKiOR w ubiegłym roku wyniosła 755 tysięcy 600 złotych, a cała kwota trafiła na konto związku 27 kwietnia 2012 roku. Tymczasem Serafin w sprawozdaniu rozliczył się tylko z 533 tysięcy, a różnicę dopłacił dopiero pod koniec stycznia.

Z dokumentu wynika między innymi, że na składki unijne wpłynęło zamiast ponad 302 tysięcy złotych zaledwie 99 tysięcy. Natomiast koszty funkcjonowania Krajowej Rady w Brukseli oceniono na 205 tysięcy i one zostały przekroczone o 10 tysięcy, mimo że kółka nie mają w Brukseli żadnego biura i nie zatrudniają ani jednego pracownika.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rolnictwo w polsce, rolnictwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz