Słaby start Sikory

0

Tomasz Sikora bardzo słabo zainaugurował biathlonowy sezon. W pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata, biegu na 20 kilometrów, nasz reprezentant zajął dopiero 70. miejsce.
W szwedzkim Oestersund wygrał Norweg Emil Hegle Svendsen. Drugie miejsce zajął Amerykanin Tim Burke, a trzecie Austriak Christoph Sumann. Sikora na czterech strzelaniach pięć razy nie trafił i stracił do zwycięzcy 5 minut i 55 sekund.
Równie słabo pobiegł broniący Pucharu Świata Norweg Ole Einar Bjoerndalen, który stracił do Svendsena 4 minuty 39 sekund i zajął 42. miejsce.
Pozostali Polacy także wypadli fatalnie. Nieco lepiej od Sikory zaprezentował się Mirosław Kobus, który zajął 67. miejsce. Łukasz Szczurek był 87., a Łukasz Witek zakończył bieg na 93. miejscu.
Tomasz Sikora w ubiegłym sezonie zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. Przegrał tylko z Bjoerndalenem.