Notowania

sld
03.01.2011 15:00

SLD o OFE

SLD domaga się debaty na temat zmian w systemie Otwartych Funduszy Emerytalnych. Klub przygotował wniosek o informację rządu w tej sprawie. Miałaby się ona odbyć na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas konferencji prasowej wiceszef klubu Marek Wikiński deklarował gotowość do rozmowy na temat zmian w OFE, ale pod warunkiem, że minister finansów przedstawi prawdziwą sytuację finansów publicznych. Bez mydlenia oczu, bez bajerowania nas zielona wyspą - powiedział Wikiński. Dodał, że szczerości oczekują zarówno starsze pokolenia, jak i ci, którzy dopiero w chodzą na rynek pracy.
Była prezes ZUS-u, obecnie posłanka SLD Anna Bańkowska wyjaśniła, że przy okazji wniosku o informację rządu na temat OFE, lewica chce poznać faktyczny stan finansów publicznych. Dodała, że jest to podstawa do dyskusji o ewentualnych zmianach w systemie ubezpieczeń społecznych. Anna Bańkowska przypomniała, że już dwa lata temu Sojusz przedstawił projekt obniżenia opłaty od składki w II filarze. Ponad rok czekaliśmy na opinię rządu, który zdecydował się poprzeć stanowisko Sojuszu Lewicy Demokratycznej w tym zakresie - mówiła.
Marek Wikiński poinformował, że na jutrzejsze posiedzenie klubu SLD jego szef Grzegorz Napieralski zaprosił ministra Michała Boniego.

Tagi: sld, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz